-2%

ARDUINO PORTENTA H7 GELİŞTİRME KARTI CORTEX M4F/M7F MCU stm32h747

2,801.04  2,858.21 

Hafta içi 14:00’a Kadar Verilen Siparişlerinizde Aynı Gün Kargo İmkanı

TÜKENDİ

Stok Kodu: RBL-10006 Stok Kodu: 00000000000000010006 Kategoriler: , Etiketler:
Markalar:Arduino

ARDUINO NEDİR?

Arduino, kullanımı kolay donanım ve yazılıma dayanan açık kaynaklı bir elektronik platformdur. Temelde ATMEL mikrodenetleyicilerini kullanan Arduino platformu yıllar içinde gelişen kütüphaneleri ve bu kütüphaneleri yazan topluluğuyla elektronik ve programlama alanında kendini geliştirmek isteyen herkes için kolay ve ulaşılabilir çözümler sunuyor. Arduino kartları, sensörlerden, butonlardan, ya da herhangi bir sinyal veren üründen sinyali alıp işler, bu sinyal doğrultusunda yapmak istediğiniz işlemleri yapar. Örneğin bir butona basarak LED yakabilirsiniz, Motor sürücü yardımı ile motorunuzun yönünü ve hızını ayarlayabilirsiniz. Bluetooth ya da Wi-Fi kontrollü uzaktan kontrollü araçlar ya da robotlar yapabilirsiniz. Röle yardımı ile sizin komutlarınızla açılıp kapanabilen birçok proje yapabilirsiniz.

 

Arduino İle Nelere İhtiyacım Var?

Arduino ile proje geliştirmede ihtiyaç duyduğunuz çok çeşitli ürünlere ihtiyaçlarınız olabilmektedir. Örneğin en hızlı ve pratik kullanım sunanlar, kartlarınıza kolayca entegre olabilen motor sürme, haberleşme modülleri, bazı geliştirme kartları ve bağlantı kurma gibi işlevleri yapabileceğiniz shield kartları olabilmektedir. Bunun yanı sıra kendi devre elemanlarınızı komponent bileşenlerinizi sabitleyebileceğiniz ve bağlayabileceğiniz breadboard, jumper kablo gibi ek malzeme ihtiyaçlarız da olabilmektedir. Tüm ihtiyaçlarınızı ayrı ayrı toplamak yerine tek seferde çözmek için Arduino setlerini de tercih edebilirisiniz.

 

 Arduino satın alırken klon mu yoksa orijinal mi almalıyım?

Arduino’ya yeni başlayacak olan kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri olan klon mu almalıyım? Yoksa orijinal mi almalıyım? Arasındaki farklar nelerdir gibi sorular gelmektedir. Aslında ikisinin arasındaki en tek ve en büyük fark üretim yeridir. Orijinal Arduino ürünleri, Arduino firması tarafından İtalya da üretim yapmaktadır. Klon ürünleri ise Çin menşeili olup Çin veya Asya ülkelerinde üretim yapmaktadır. Üzerinde bulunan komponent ve bileşenleri tamamen aynıdır, bu yüzden tercih size kalmıştır.

 

Teknik Özellikleri :

Portenta işlevselliği iki katlıdır, ya başka herhangi bir gömülü mikro denetleyici kartı gibi ya da gömülü bir bilgisayarın ana işlemcisi olarak çalışabilir. Örneğin, H7’nizi canlı video akışlarında gerçek zamanlı makine öğrenimi algoritmaları gerçekleştirebilen endüstriyel bir kameraya dönüştürmek için Portenta Vision Shield’ı kullanın.


Silikon Üreticisi STMicroelectronics
Bit Sayısı 32bit
Silikon Aile Adı STM32
Çekirdek Mimari ARM
Çekirdek Alt Mimari Cortex-M4F, Cortex-M7F
Silikon Çekirdek Numarası STM32H747XI
Mikrodenetleyici STM32H747XI çift Cortex®-M7 + M4 32bit düşük güçlü ARM MCU
RF Modülü Murata 1DX çift WiFi 802.11b / g / n 65 Mbps ve Bluetooth 5.1 BR / EDR / LE
Varsayılan Güvenlik Modülü NXP SE0502
Anakart Güç Kaynağı 5V
Desteklenen Pil Li-Po Tek Hücreli, 3.7V, 700mAh Minimum (entegre şarj cihazı)
Devre Çalışma Gerilimi 3.3V
Anlık Tüketim Bekleme modunda 2,95 μA (Yedek SRAM KAPALI, RTC / LSE AÇIK)
Çalışma Sıcaklığı -40 ° C ile +85 ° C (Kablosuz modül hariç) / -10 ° C ile +55 ° C (Kablosuz modül dahil)

 

Yorumlar

İlk yorumu yapan siz olun!

Bu ürüne sadece satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.