TEC1 12715 Peltier Soğutucu TEC1-12715 231 Watt Yeni

71.66 

Hafta içi 14:00’a Kadar Verilen Siparişlerinizde Aynı Gün Kargo İmkanı

TÜKENDİ

Stok Kodu: RBL-14545 Stok Kodu: 000000000000000014545 Kategoriler: , Etiketler:
Markalar:Myrobotech

TEC1 12715 Peltier Soğutucu TEC1-12715 231 Watt

Bu ürün çok kısa sürede bozulan bir üründür. Ürünü aldıktan sonra bozuk diye ahkam kesmeden önce mutlaka aşağıdaki uyarıları okuyun ve bunları dikkate alın. Biz iade ürünü sadece size yolladığımız test koşullarında ise kabul ediyoruz. Canı burnunda olan bu ürünü bizden almak zorunda değilsiniz. Ürün hakkında bilgisi olmayanlar yada bu tip elektronik uygulama yapmamış kişiler ürünü bir başka satıcıdan yada çinden satın alabilirsiniz.


1) Bu ürün çok kısa sürede bozulan bir üründür.
      – Soğutucu kullanılmazsa 1-2 sn içerisinde bozulur. Mutlaka ürün gücünün 1.5 katı güçte soğutucu sisteme sahip olmanız gerekmektedir. Eski sahip olduğunuz sistemdeki üründen daha güçlü peltier takarak daha çok soğutma elde edemezsiniz. Soğutucunuz bu sıcaklığı tahliye edemez.
– Ürün düşerse bozulur. 10cm lik bir düşmede bozulduğu görüldü.
– Ürüne baskı uygulanırsa ürün bozulur. Soğutucu sisteme sabitleme sırasında çok fazla baskı uygulanırsa içerisindeki seramikler kırılır ve ürün bozulur.
– Ürün kabloları ürün içerisinde lehimle tutturulmamıştır. Ürün içerisindeki seramiklerde herhangi bir işlem ile montajlanmamıştır. Tüm sistem birbirine sadece fiziksel olarak temas halinde durmaktadır. Kabloları çekiştirirseniz silikon atar ve kablo ile ürünün içindeki temas kaybolur. Ürün bozulur.

2) Test 5V besleme kullanılarak yapılır. Ürünün çektiği akım izlenir. Çektiği akım uygun ise paketlenir. El ile yüzey üzerinde sıcak ve soğuk yüzey kontrol edilir. Bu işlem 4-5 sn kadar sürebilir. Daha uzun süreli çalıştırılırsa düşük voltajda da olsa ürün bozulacaktır.

3) Ürüne 12-15V seviyelerindeki tam güç çalışma voltajı uygulanırsa ve sıcak yüzey soğutulmazsa, hemen ürün yanar. Her 2 yüzeyide ısınan bir ürün bozulmuş demektir. Artık tekrar kullanılamaz veya tamir edilemez.

4) Ürün size ulaştığında 5v ile besleyerek sıcak ve soğuk yüzeyi tespit edin. Ve ürünün düzgün çalıştığını anlayın. Bu süre 5 snden fazla olmamalıdır. Bu işlem sonrasında yapacağınız uygulamalardan doğacak tüm sorumluluğun sizde olduğunu bilmelisiniz. Bize ürün iade etmek isterseniz 5V testi uygularız ve size yolladığımız şartlarda ürünün geri gelmesini bekleriz. Aksi takdirde iade almayız.

5) Sürekli adetli peltier getiriyoruz. Bozuk ürün çıkarsa çöpe atıp yenisini talep ediyoruz kaynağımızdan. Bizden müşteriye; bozuk ürün, iade ürün, yada kullanılmış ürün gönderilmez. Çinden gelen bu ürünlerin, üretilme tekniğide dikkat alınırsa, size her tarafı parlayan bir ürün ulaşmayabilir. Mat yada yüzeyi lekeli ürünler olabilir. Biz ürünün çektiği akıma bakarak durumunu tespit ediyoruz. Satılan her ürünü tek tek test ediyoruz. Eğer üründe sorun yoksa paketleyip yolluyoruz.

6) Ürün çin üretimidir. Bize satıcı tarafından bildirilen ve bizim size bildirdiğimiz güç değerlerinin maksimumunu sağlamayabilir. Çalışma sırasında %80 gibi performans elde edilmesi normaldir. 200W civarında orijinal bir ürünü batıdan getirip satmaya kalkarsak satış fiyatı 110$+KDV veya biraz daha yüksek olur. Satın aldığınız ürünün fiyatı ile bildirdiğimiz bu fiyat arasındaki farkı dikkate alarak performans değerlendirmesi yapınız.

Özellikler:

  •         Model: TEC1-12715
  •         Boyutlar : 4 x 4 x 3.8 cm
  •         Besleme Voltajı : 12V
  •         Vmax (V) : 15V
  •         Imax (A) : 15A
  •         Güç Max (W) : 231W
  •         Besleme Kablo Uzunluğu : 15 cm
  •         Ağırlık  : 50g
  •         Renk : Beyaz

Paket İçeriği :

  •         1 Adet TEC1-12715 Peltier

 

Satın Alma Notları : 

— Satılan ürünler için alıcı adına fatura düzenlenmektedir. Faturada diğer bilgilerin (vergi dairesi, vergi numarası, bunlar yoksa TC kimlik numarası) olmasını istiyorsanız lütfen mesaj ile bildiriniz. MEB ve Tübitak faturaları için gereken bilgileri aktarmanız yeterli olacaktır.
— Kargoları yurtiçi kargo veya araskargo ile kargolamaktayız. Saat 2.30-3.00 e kadar satılan ürünler, yoğunluk yoksa genellikle aynı gün kargoya verilir. Cumartesi 12 ye kadar satın alınan ürünleri kargolayabiliriz. Cumartesi 12 sonrası ve Pazar günkü siparişlerde gönderi pazartesi yapılmaktadır.
— Kargo bilgileri akşam yada ertesi gün sisteme girilir. Kargolarınızı takip etmek için gereken bilgileri “Mevcut Sipariş” sayfanızdan takip edebilirsiniz. Kargo bilgilerinizi aldıktan sonra adres bilgilerinizi kontrol ediniz. Bundan sonraki süreci belirleyen kargo firmalarıdır. Genel olarak süre, mobil bölgede değilseniz. 1-3 gün arası sürmektedir. Kargo görevlileri, kargonun size hızla ulaşmasını önemsememektedirler. Unutmayın sorun yok ise kargolarınızın durumunu biz takip edemeyiz.
— Ücretsiz kargolu ürün satın aldığınızda, yanında alacağınız diğer ürünleride ücretsiz kargo ile tek parça olarak kargoluyoruz.
— Dikkat: Ücretsiz kargo seçeneğine sahip ürünleri aldığınızda; Ücret alıcı şeklinde tarafınıza ulaşırsa, kargo ücretini ödeyerek kargoyu teslim alınız. Ancak bize bu durumu mesaj ile bildirin. N11 ile görüşerek ilgili kargo ücretinin iadesinin yapılmasını hemen sağlarız. Kargo aracına teslim ettiğimiz ürünlerin sisteme girişi akşam şubede kısıtlı sürelerde yapılmaktadır. Bu durum görevlilerin dikkatsizliğine sebep olarak, ortaya çıkabilmektedir.
— Lütfen dikkat :  Kargo teslim alınmadan geri dönerse, kargo ücretini siz ödemek zorunda kalırsınız.
— Expkits Store dükkanımızdan birden fazla satın alınan tüm ürünler tek parça kargo ile kargolanır.
— Dikkat!! Ürünleri tek dükkandan almanız çok önemlidir. Her dükkan sadece kendi ürününü kargolayabilir. Farklı dükkanlardan satın alınan ürünler, ayrı kargolarla size ulaşacaktır. Bu sebeple geniş ürün seçeneklerimizi daha dikkatli incelemenizi öneririz. Böylece fazladan kargo ücretleri ödemekten kurtulmuş olursunuz.
— Kargoyu alırken ezilme kırılma durumlarını kontrol ederek alınız. Bu tip bir sorun olduğunda lütfen kargo görevlisine rapor tutturunuz. Bu sebeple sorun yaşamış ürünlerin sorunlarını dahi ücretsiz düzeltebiliriz. Ancak tekrar git gel sırasında kargo bedeli ödenmemesi için bunlara dikkat ederek kargonuzu teslim almalısınız.
— Poşeti açılmış ürün bizim için sorun değildir. Ancak kullanıcı tarafından hasara uğramış ürünler iade alınmaz. Buna bir örnek vermek gerekirse; Arduino kitler pc testi yapılarak kargolanmaktadır. USB port bağlantısı her satış için ayrı ayrı resim ile belgelenmektedir. İade edilecek ürün geri geldiğinde bu çalışma şartı sağlaması gerekmektedir.
— Satış sonrasında yorum verirken olumsuz yorum verecekseniz, konuyu bizimle paylaşabilirsiniz. Düzeltebileceğimiz bir durum var ise sorunu düzeltmeye çalışırız.

Yorumlar

İlk yorumu yapan siz olun!

Bu ürüne sadece satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.